pepajosef 

Oblíbená alba

Alba, která má pepajosef v oblíbených
134 fotek, květen 2015, 50 zobrazení, přidat komentář | architektura, města
Co říci k Chebu? Město se spoustou starých, krásných domů, každý jako by dýchal svůj vlastní příběh. Jen se mi zdálo, že v domech občas bydlí lidé, kteří si tu krásu a historické bohatství vůbec neuvědomují a nezaslouží. V Chebu se mísí Vietnamci, Rómové a do toho spousta německých turistů občas i nějaký ten ruský návštěvník. A všechno je to docela snesitelně promísené. Hrad je krásný, impozantně rozložený na kopci a je tam toho dost k vidění. V barokních katakombách jsou prostory věnovány mučírně a zbraním. Krásná děla jsou rozestavěná i venku. A perlou je úchvatná a mystická kaple. Ta mě přenesla do dávných dob. Cheb je západních Čech chléb.
61 fotek, 8.1.2017, 706 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, ostatní, události
První lednový víkend se konala řada trampských pochodů. Např. pochod T.O. Czech Legion na Ameriky, pochod T.O. Satan tzv. První stopa z Kamenného Újezdu do Boršova, Novoroční pochod Brďáků – přechod Brd z Hostomic do Čenkova, Tříkrálový pochod T.O.Stopaři z Berouna přes Sv. Jan do Srbska a další pochody. Příští týden bude trampský pochod přes Milešovku, pak trampský pochod Leopardí stopou u Mariánských lázní ad. Já jsem se v sobotu 7.1.2017 napojil na pochod Stopařů v údolí Kačáku, který hučel jak Mississippi. Ano, zatím mrzne stále málo a voda zamrzá pomalu. Pamatuji mnohatýdenní mrazy a mrazy až mínus třicet stupňů, a v tom jsme spávali bez karimatek pod širákem. Ovšem, pokud nyní mohu přespat v pohodlí, rád toho využiji. Tramping není o sebemrskačství, jak si někteří lidé myslí. V neděli jsem se podíval do Údolí Děsu, kde se kácí nebezpečně přerostlé stromy. Údolí u bývalého potlachoviště osady bude zase vypadat jako když tam začínali první trampové. Zdejší osadníci se na opět prosluněné údolí těší.
38 fotek, 31.8.2016, 1 272 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
O právě uplynulém víkendu jsem se nevykoupal v lomu Amerika, tak jsem si poslední srpnovou středu řekl, že se zkusím vykoupat v největším pražském zatopeném lomu v Dalejském údolí. Bohužel, lom, kde se roky netěží, střeží hlídač se psem. Prosil mě, abych odešel, že by jinak z toho měl průšvih. Tak jsem aspoň vylezl nahoru na okraje a lom obešel. Je zajímavé, že v západních a severních Čechách je koupání v bývalých lomech běžné, ve středních Čechách a v Praze jsou zatopené lomy nepřístupné. Prostě, jiný kraj, jiný mrav. Tak jsem si prolezl i zajímavá místa Dalejského údolí. Na stráních jsem si dokrvava rozedřel lítka o trní, takže, když jsem nakonec přišel k vodní nádrži s dobrým koupáním, netroufl jsem si vléz do vody. Ještě teď mě škrábance pálí. Pobyt uprostřed týdne v Praze může vypadat i jinak, než si lidé představují nebo činí :-)
129 fotek, listopad 2015, 481 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, příroda, události
Prodloužit si víkend znamenalo vzít si na pondělí v zaměstnání dovolenou a využít tak plnohodnotně volno 17. listopadu. V pátek jsem se zúčastnil sleziny T.O. Údolí Děsu a pak uháněl do Krušných hor, kde dva dny nepřetržitě pršelo. Toho jsem využil a v klidu dodělal poslední drobné práce v rekonstruované chalupě. Právě v pondělí bylo slunečné podzimní počasí, ideální pro túru po hřebeni a úbočí hor. Túru jsem zakončil podvečerním až nočním posezením v horském hotelu Panorama na vršku nad Jáchymovem, odkud je krásně vidět stmívání na horách. Lázeňští hosté, turisté a domorodci jsou líní šlapat nahoru, i když většina restaurací je v pondělí v Jáchymově zavřena. S paní hoteliérovou, výčepní, servírkou, kuchařkou a diskutérkou v jedné osobě jsme během sedmi hodin, kdy jsem byl šest hodin jediným hostem, probrali základní filozofické otázky a k tomu dějiny trampingu. Paní hoteliérová byla v mládí aktivní trampkou a byla by velmi potěšena, kdyby jí v restauraci nějací trampové někdy v budoucnu zahráli trampské písně. V úterý opět pršelo, ale to mě neodradilo, abych nešel po zrušené železnici na vlak do Ostrova nad Ohří. Tam je rovněž útulná a levná nádražní hospoda, kde jsem byl jediný host. Ještě, že jsem uložil svůj automobil k zimnímu spánku, jinak bych se s ním do hor ani zpět domů nedostal. Promile jsou promile :-)
92 fotek, 1.11.2015, 83 zobrazení, přidat komentář | děti, rodina-přátelé
Krásný slunečný den s výletem do Velké Dobré.
86 fotek, 1.11.2015, 29 zobrazení, přidat komentář | sport, události
Po prvních dvou setech to vypadalo na jasné vítězství Kladna. Nakonec z toho byla dramatická koncovka, ale i tak je první vítězství doma.
1 fotka, 26.10.2015, 72 zobrazení, 12 komentářů | Říjnová soutěž: Podzim
51 fotek, 18.10.2015, 462 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda
Byl jsem pozván na potlach do východních Čech, ale nějak se mně nechtělo sedět dvě hodiny v autě a pak na potlachu, potřeboval jsem se trochu projít přírodou. V pátek jsem měl nějaké vyřizování, ale v sobotu jsem se obul do kanad a s řidičem autobusu, který si spletl cestu, nakonec obklikou přijel na Mořinu. Tentokrát jsem nelezl do lomů a štol, což učiním někdy příště s lidmi, kterým jsem to slíbil. Prostě, jen jsem se procházel barevnou podzimní přírodou a také si zavzpomínal na davy kamarádů s kterými jsme na Amerikách kdysi trampovali. Bohužel, mnozí z nich už nežijí, jiní zestárli, další vážně onemocněli … Nakonec jsem téměř do nedělního rána skončil v obnovené srbecké trempovně. Víkend byl fajn.
115 fotek, 16.10.2015, 176 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, města, rodina-přátelé
Česká Kamenice, Kamenický Šenov, Krásná Lípa, Rumburk a také mlha a déšť. A hlavně po dlouhé době Maruška.
130 fotek, 11.10.2015, 22 zobrazení, 2 komentáře
39 fotek, 11.10.2015, 57 zobrazení, přidat komentář
9 fotek, 189 zobrazení, přidat komentář
34 fotek, 11.10.2015, 28 zobrazení, 1 komentář | rodina-přátelé, události, zábava
95 fotek, říjen 2015, 817 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, lidé, ostatní, události
Ještě jednou díky za obdržené zvadlo na 25. výroční oheň T.O. Jižní Řeky na dalekém jihu, ale jaksi jsem momentálně ucestován do samých veledálek, takže jsem si první říjnový víkend užíval na akcích nedaleko domova. V pátek jsem uhasil žízeň na pražské slezině T.O. Údolí Děsu a v sobotu pokračoval na blízké Brdy. Nad Řevnicemi se konal 19. výroční oheň T.O. Dánsko, který neměl chybu. Kdybych nosil klobouk, musel bych hluboce smeknout před šerifkou osady Vlčicí, která je velká organizátorka a správná trampka. Na ohni se sešli samí pohodoví lidé, takže opět můj další skvěle proběhlý víkend.
38 fotek, květen až září 2014, 154 zobrazení, přidat komentář | dokumenty
113 fotek, prosinec 2014, 538 zobrazení, přidat komentář | krajina, ostatní, příroda
Přelom roků 2014 a 2015 jsem strávil s kamarády a přáteli na Srbárně, kde se denně střídalo nejrůznější počasí. Kéž by už přišly silné mrazy a sněhy a zamrzla nám naše Amerika. Dočkáme se ?
P.S. díky moc akademickému malíři Martinovi Brožovi za darovaný obraz s trampskou tématikou.
131 fotek, listopad 2014, 558 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, oslavy, příroda, události
Názvem Putovní padesátka nemám na mysli obyčejné hltání kilometrů, ale trampskou oslavu společných padesáti roků (26+24) kamaráda Jindry a kamarádky Lenči. Víkendová oslava začala v pátek 7.11.2014 v prostorné hospodě v Potvorově, pokračovala sobotními soutěžemi v potvorovských lomech, pak následoval sobotní přesun do krtských lomů, kde byl narozeninový oheň. Počasí bylo v pátek tmavé, v sobotu slunečné a v neděli mlhavé s mrholením. Avšak nálada přítomných byla celé tři dny stejně dobrá. Ke všemu dobrá hudba, takže tradičně pohodový víkend. Tak Lenčo a Jindro, dík za uspořádání takovéto akce, a přeji vám mnoho dalších pohodových společných vandrů.
16 fotek, 9.11.2012, 240 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, koníčky
Při silnici z Rozdělova na Velkou Dobrou se nachází zchátralý objekt. Jedná se o bývalou vodárnu, která před výstavbou Klíčavské přehrady zásobovala Kladno pitnou vodou.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.